Site icon stiriDB

Volei feminin: CSM Târgovişte a pierdut cu Ştiinţa; calificarea se decide la Bacău (foto)

volei-meci4

Voleibalistele de la CSM Târgovişte au pierdut, duminică, meciul cu echipa campioană Ştiinţa Bacău, în a patra partidă a semifinalei Diviziei A1.

Scorul a fost 3-1 pentru Ştiinţa Bacău (16-25, 27-25, 25-21, 25-19).

Meciul de duminică duce scorul general al semifinalei la 2-2 urmând ca echipa calificată în finală să se decidă în ultima partidă, cea de la Bacău.

Târgoviştencele au început bine partida de duminică, au câştigat clar primul set şi păreau hotărâte să rezolve soarta calificării încă din meciul patru. Din setul al doilea Ştiinţa Bacău a trecut la conducerea jocului.

Fanii CSM au venit în număr mare la Sala Sporturilor din Târgovişte şi şi-au încurajat favoritele. Antrenorul CSM Dragan Nesic a cerut, la un moment dat, suporterilor să fie mai gălăgioşi, simţind că echipa are nevoie de sprijin.

În tribune au fost prezenţi şi oficiali din administraţia locală: toţi cei trei primari ai Târgoviştei din ultimii ani, cel ales Gabriel Boriga şi cei doi interimari Ciprian Prisăcaru şi Cristian Stan; Cătălin Rădulescu (consilier local), Cosmin Bozieru (viceprimar), Gabriel Cioacă (city manager) precum şi comandantul IJP Dâmboviţa, Danil Zepişi.