Site icon stiriDB

Volei feminin: CSM Târgovişte a pierdut acasă derby-ul cu Ştiinţa Bacău

volei-csm-stiinta

Vicecampioana României la volei feminin CSM Târgovişte a pierdut, vineri seara, derby-ul cu Ştiinţa Bacău, aceasta fiind prima înfrângere din 2016 a CSM-ului şi prima înfrângere pentru antrenorul Zoran Terzic.

CSM a pierdut cu 2-3 (25-16, 15-25, 14-25, 25-14, 13-15).

Târgoviştencele veneau după o partidă mare, câştigată cu 3-2, în deplasare, pe terenul CSM Bucureşti şi porneau ca favorite în partida de vineri seara. Aşa a şi început meciul, în nota de dominare a gazdelor. Echipa din Târgovişte a câştigat primul set, dar a cedat iniţiativa şi le-a pierdut pe următoarele două. Târgoviştencele au mai avut o tresărire de orgoliu şi au egalat scorul la seturi (2-2), iar setul decisiv l-au cedat cu greu (13-15).

Echipa de volei CSM Târgovişte a fost susţinută din tribune de colegele de la secţia de baschet, de componenţii echipei de fotbal Chindia Târgovişte. De asemenea au fost prezenţi la meci primarul interimar al Târgoviştei, Cristian Stan, care a stat alături de fostul primar Gabriel Boriga.

Antrenorul CSM Târgoviște, Zoran Terzic (foto stânga) / Antrenorul Știința Bacău, Florin Grapă (dreapta)