Fotbal: UTA-Chindia Târgoviște 3-1; șansele Chindiei la promovare scad (video)

chindia-cherchez

Chindia Târgovişte a pierdut, joi, în deplasare, cu 3-1 derby-ul cu UTA, arădenii depășindu-i pe târgovişteni în clasament.

Chindia a început mai bine şi a deschis scorul în minutul 18 prin Cherchez, dar la pauză s-a intrat cu scor egal (1-1). În minutul 53 mingea trimisă de Cherchez spre poartă loveşte transversala şi apoi cade pe linia porţii. A urmat apoi o perioadă bună pentru gazde, UTA reuşind să înscrie în minutele 60 şi 76.

În urma acestui rezultat arădenii au trecut pe locul doi, iar Chindia e acum pe locul trei al clasamentului.

[table url=”https://stiridb.net/wp-content/uploads/clasament3-liga2.csv” class=”.tablepress-id-1 th, .tablepress-id-1 td, .tablepress-id-2 th, .tablepress-id-2 td { white-space: nowrap; }”][/table]

UTA BD: Bg. Miron – Polgar, Al. Manea, Botiş (cpt.), Burlă – Strătilă (Hlistei ’56), Chindriş, I. Tănase, D. Copil (A. Roman ’78) – Curtuiuş (Cip. Rus ’70), D. Man
Rezerve neutilizate: Anca-Trip – M. Vlad, Dinculescu, Al. Lazăr
Antrenor: Roland Nagy

Chindia: Meilă (Aioani ’75) – C. Dinu (cpt.), Vătavu, Bg. Dinu, Martac – Neniţă (Bg. Vasile ’76), Honciu, L. Mihai, Nisipeanu – Cherchez, Neguţ (Ad. Grigore ’83)
Rezerve neutilizate: D. Pătru, Ispas, Vîrtej, C. Stoica
Antrenor: Nicolae Croitoru

error: Conţinut protejat !!