Site icon stiriDB

CSM Târgovişte a câştigat dramatic primul meci al finalei la baschet feminin cu ICIM Arad

CSM Târgovişte a câştigat primul meci al finalei Ligii naţionale la baschet feminin în faţa echipei ICIM Arad, victoria fiind stabilită în ultimele 3 secunde ale meciului.

CSM Târgovişte a câştigat la un punct diferenţă, cu scorul de 78-77 .

Se joacă pe sistemul „cel mai bun din cinci partide”.

Chrissy Givens a reconfirmat forma excelentă pe faza ofensivă, în timp ce Ancuţa Stoenescu a continuat seria bună a şuturilor de la distanţă.

Meciul doi al finalei va avea loc, miercuri, 30 aprilie, tot la Arad. Pardida va începe de la ora 19.00.

Probleme cu spectatorii

Spre sfârşitul primului sfert, când Târgovişte conducea cu 15-10, banca echipei oaspete a avut ceva de reproşat, moment în care un suporter de la Arad a fost aproape să sară pe teren. Din această cauză, meciul a fost oprit pentru aproximativ 5 minute. În tot acest timp, jandarmii şi-au făcut apariţie în zona respectivă, încercând să evacueze acel sector.