Baschet feminin: CSM Târgovişte, victorie cu emoţii în faţa CSBT Alexandria, 70-64 [FOTO]

csm-csbt-03

Echipa de baschet feminin CS Municipal Târgovişte a învins cu greu, miercuri seara, pe teren propriu, pe CSBT Alexandria cu 70-64 (17-18, 15-17, 20-17, 18-12).

Târgoviştencele au început partida extrem de relaxate, au greșit în apărare și au ratat nepermis de mult, iar adversarele au condus pe aproape întreaga perioadă a primelor două sferturi. Elevele lui Cătălin Tănase şi-au adjudecat sfertul trei şi au reuşit să le egaleze pe fetele de la CSBT Alexandria (52-52).

Experienţa superioară a lotului târgoviştean a decis sfertul patru şi soarta partidei, CSM adunând doar victorii în actuala ediţie a Ligii Naţionale de Baschet Feminin.

csm-csbt-04

Cea mai bună marcatoare a CSM-ului a fost Prorche Poole (26 pc), dar evoluții bune au avut și Porchia Green (22 pc) sauMonique Coker (13 pc). De la echipa din Alexandria s-au remarcat Megan Elaine Mullings (16 pc) şi Antoinette Sattoria Rule (13 pc).