Fotbal: CS Mioveni – Chindia 1-2; Victorie pe final de meci pentru târgovișteni (video)

chindia-mioveni

Chindia Târgoviște a făcut un meci foarte bun la Moveni și, deși a fost condusă, a reușit să întoarcă rezultatul pe final de meci și să obțină o victorie importantă.

Cel mai bun jucător al Chindiei a fost Daniel Popa, cel care a marcat golul egalizator în minutul 76. Tot el i-a pasat lui Martac la faza care a adus golul victoriei (min. 82). Din păcate Daniel Popa nu a terminat partida în teren, fiind eliminat după ce a primit un al doilea cartonaș galben în minutul 85.

Cele trei puncte obținute de Chindia mențin echipa din Târgoviște în lupta pentru promovarea în Liga 1. Chindia e pe locul 2, la egalitate de puncte cu liderul Gaz Metan Mediaș, cele două formații fiind despărțite de golaveraj.

(foto: captură DigiSport)

Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); Asistenţi: Adrian Vornicu (Iaşi) şi Ovidiu Aruşoaie (Piatra Neamţ).

Mioveni: Oct. Popescu – Torişte, Calvin, Bg. Stoica (cpt.), Ed. Stoica – Biceanu, A. Popa (V. Mazilu ’59), M. Galan, Ayza – Ed. Florescu (Neacşu ’84), Năstăsie (M. Vintilă ’83)
Rezerve neutilizate: F. Croitoru – Tirică, Vişa, Gugu
Antrenor: Iordan Eftimie

Chindia: Meilă – C. Dinu (cpt.), Bg. Dinu, Vătavu, Martac – Neniţă, L. Mihai, Honciu, C. Stoica (Nisipeanu’71) – Cherchez (Ad. Grigore ’88), Neguţ (D. Popa ’46)
Rezerve neutilizate: Aioani – D. Pătru, Bg. Vasile, Aug. Voinea
Antrenor: Nicolae Croitoru
Eliminat: D. Popa ’85 (cumul de cartonaşe galbene)

[table url=”https://stiridb.net/wp-content/uploads/clasament2-liga2.csv” class=”.tablepress-id-1 th, .tablepress-id-1 td, .tablepress-id-2 th, .tablepress-id-2 td { white-space: nowrap; }”][/table]
error: Conţinut protejat !!